ମୋଦିଙ୍କ କମେଣ୍ଟରେ ହସିଲେ ନର୍ସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସୋମବାର ସକାଳେ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ (AIIMS) ରେ ପହଞ୍ଚି COVID-19 ଟିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। କୌଣସି ମାର୍ଗ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ବିନା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ AIIMS କୁ ଯାଇ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନହେବା ପାଇଁ ସମୟରେ ଯାଇଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସକାଳ ପ୍ରାୟ 6.30 ସମୟରେ AIIMS ରେ ପହଞ୍ଚିଲେ,  ଡାକ୍ତରଖାନାର ଡାକ୍ତରୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଟିକେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଅନୁଭବ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ଟିକା ଦେବା ପାଇଁ ନିୟୋଜିତ ନର୍ସ – ରୋଜାମମା ଅନିଲ ଏବଂ ପି ନିବେଡାଙ୍କ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ କରିଥିଲେ। ରାଜନେତାମାନେ ଅତ୍ୟଧିକ ମୋଟା ଚର୍ମ ବୋଲି ଜଣାଶୁଣା। ଆପଣ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ଛୁଞ୍ଚିକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବେ କି?” ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ନର୍ସମାନଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ ଡାକ୍ତରୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବୋଧହୁଏ ବୁଝି ପାରିନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ପିଏମ ମୋଦୀ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ଯେ ରାଜନେତାମାନେ ଅତ୍ୟଧିକ ମୋଟା ଚର୍ମ ବୋଲି ଜଣାଶୁଣା ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ ମୋଟା ଛୁଞ୍ଚି ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି କି ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ପରେ ନର୍ସ ନିବେଦା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟୀକା ଦିଆଯିବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ, “ଲଗା ଭୀ ଦିୟା, ପତା ଭୀ ନାହିନ୍ ଚାଲା । ନିବେଦା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତିନି ବର୍ଷ ଧରି AIIMS ସହିତ କାମ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିକା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପୋଷ୍ଟିଙ୍ଗ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ଜାଣିଲୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆଜି ସକାଳେ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ଆସୁଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଏଠାକୁ ଆସିଥିଲି ସେତେବେଳେ ଜାଣିଲି ଯେ ସାର୍ ଆସୁଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭରତ ବାୟୋଟେକର COVAXIN ର ପ୍ରଥମ ଡୋଜ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ 28 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here