ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ଉପରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଥିବା ଆବେଦନ ଖାରଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ ସ୍ୱର୍ଗତ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପିତା ଦେଇଥିବା ଏକ ଆବେଦନକୁ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଆବେଦନ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କର ଦାବି ଥିଲା ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କ ପୁଅର ନାମ ବ୍ୟବହାର କରି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ବାରଣ କରାଯାଉ ।

ଏହି ଆବେଦନରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା କୃଷ୍ଣ କିଶୋର ସିଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ କିମ୍ବା କୌଣସି ଫିଲ୍ମରେ ତାଙ୍କ ପୁଅର ନାମ ତଥା ସମାନ ଚରିତ୍ରର ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ କହିଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ‘ନୟ: ଦି ଜଷ୍ଟିସ୍’, ‘ଆତ୍ମହତ୍ୟା କିମ୍ବା ହତ୍ୟା: ଏକ ଷ୍ଟାର୍ ହଜିଯାଇଛି’, ‘ଶଶାଙ୍କ’ ଏବଂ ଏକ ନାମହୀନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯାହା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ତାଙ୍କ ଆବେଦନରେ ନିର୍ମିତ ହେଉଛି ତାହା ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିଲା |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ୧୪ ଜୁନ୍ ୨୦୨୦ ରେ ମୁମ୍ବାଇର ତାଙ୍କ ଫ୍ଲାଟରେ ମୃତଦେହ ପାଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ପୋଲିସ ଏହାକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ବୋଲି କହିଛି। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ପିତା ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ଏଫଆଇଆର ମଧ୍ୟ ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥି ସହିତ ରିୟାଙ୍କୁ ଏହି ମାମଲାରେ ଅନେକ ଦିନ ଜେଲ ଯିବାକୁ ପଡିଲା। ତେବେ ପରେ ଏହି ମାମଲା ସିବିଆଇକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ତଥାପି ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here