29.1 C
Bhubaneswar
Thursday, October 6, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶବେଲୁଚିସ୍ତାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ଆର୍ମି ହେଲିକପ୍ଟର ନିଖୋଜ , ବିମାନରେ ଥିଲେ ୬ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ

ବେଲୁଚିସ୍ତାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ଆର୍ମି ହେଲିକପ୍ଟର ନିଖୋଜ , ବିମାନରେ ଥିଲେ ୬ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର ଏକ ହେଲିକପ୍ଟର ନିଖୋଜ । ପାକିସ୍ତାନ ସେନା କହିଛି ଯେ ବେଲୁଚିସ୍ତାନରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଥିବା ବେଳେ ହେଲିକପ୍ଟର ଏୟାର ଟ୍ରାଫିକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ସହ ସମ୍ପର୍କ ହରାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ୬ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ କମାଣ୍ଡର ୧୨ କର୍ପସ ବୋହିଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନର ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଦାବି କରିଛି ଯେ କର୍ପସ କମାଣ୍ଡର ଲେଫ୍ଟ ଜେନେରାଲ ସରଫରାଜ ଅଲି ଏବଂ ଦୁଇ ମେଜରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ପାକିସ୍ତାନ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବ୍ରିଗେଡିୟର୍ ଅମଜାଦ ହନିଫ ସତୀ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ପରଭେଜ ଉମ୍ରାନି ରଏଟର୍ସ ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସିକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହେଲିକପ୍ଟରଟି ୬ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ନିଖୋଜ ଅଛି ଏବଂ ଉଦ୍ଧାର କାର‌୍ୟ୍ୟ ଆରମ୍ଭରୁ ହେଲିକପ୍ଟରଟି ମିଳିନଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାକୁ ଉଦ୍ବେଗଜନକ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହବାଜ ସରିଫ ବନ୍ୟାରେ ବିସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତା ଅଭାବରୁ ପ୍ରାଦେଶିକ ନାଗରିକ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ବିପର‌୍ୟ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଏଜେନ୍ସି ଅନୁଯାୟୀ, ଅସାଧାରଣ ବର୍ଷା ପରେ ଦକ୍ଷିଣ ପାକିସ୍ତାନ ବନ୍ୟାରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ଶହ ଶହ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବଂ ଶହ ଶହ ଘର ଧୋଇ ହୋଇଯାଇଛି। ବନ୍ୟା ଏବଂ ଭୂକମ୍ପ ଭଳି ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର‌୍ୟ୍ୟୟ ସମୟରେ ନାଗରିକ ପ୍ରଶାସନ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଉପରେ ଅଧିକ ନିର୍ଭର କରେ କାରଣ ଏହା ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଅଟେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking