29.1 C
Bhubaneswar
Monday, August 15, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶଶରୀରରେ ରକ୍ତ ଅଭାବ ଦୂର କରିଥାଏ ପିଆଜ-ଅଦା ରସ

ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ଅଭାବ ଦୂର କରିଥାଏ ପିଆଜ-ଅଦା ରସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପିଆଜ ଏବଂ ଅଦା ରସ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଉନ୍ନତ କରିବା ସହିତ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ। ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପିଆଜ ଏବଂ ଅଦା ରସ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ରକ୍ତହୀନତା ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ।

ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ବଢାଇବା ପାଇଁ :ପିଆଜ ଏବଂ ଅଦା ରସ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ। ପିଆଜ ରସ ଶରୀରରେ ଗ୍ଲୁଟାଥିଅନ୍ ଉତ୍ପାଦନ କରିଥାଏ। ଏହା ଏକ ପ୍ରକାର ପ୍ରୋଟିନ୍, ଯାହା ଆଖି ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପିଆଜ ଏବଂ ଅଦା ରସ ମଧ୍ୟ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟରେ ଭରପୂର ହୋଇଥାଏ। ପିଆଜ ରସରେ ଭିଟାମିନ୍-ଇ ଥାଏ, ଯାହା ଆଖି ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିଥାଏ।

ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ :ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ପିଆଜ ଏବଂ ଅଦା ରସ ପିଇବା ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ପିଆଜରେ ଭିଟାମିନ୍ ସି ରହିଥାଏ, ଯାହା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଅଦା ରସ ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ। ପିଆଜରେ ସଲଫର୍, ଆଇରାନ୍ ଏବଂ ଜିଙ୍କ ରହିଥାଏ। ଏହା ସହିତ, ଏଥିରେ ଭଲ ପରିମାଣର ଫାଇବର ମଧ୍ୟ ଥାଏ।

ରକ୍ତ ଅଭାବ ଦୂର କରିଥାଏ :ପିଆଜ ଏବଂ ଅଦା ରସ ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ଅଭାବକୁ ଦୂର କରିଥାଏ। ଅଦା ବ୍ୟବହାର ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନକୁ ଉନ୍ନତ କରିଥାଏ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ରକ୍ତହୀନତା ସମସ୍ୟାରେ କଞ୍ଚା ପିଆଜ ରସ ଉପକାରୀ ହୋଇଥାଏ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking