ଓଡିଶା ଏଫ୍ସି ରେ ୟୁନାଇଟେଡ୍ ଡିଫେଣ୍ଡର ଷ୍ଟିଭେନ୍ ଟେଲର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହିରୋ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସୁପର ଲିଗ୍ (ଆଇଏସ୍ଏଲ୍) ର ସପ୍ତମ ସଂସ୍କରଣ ପୂର୍ବରୁ ଓଡିଶା ଏଫ୍ସି ପୂର୍ବତନ ଇଂରାଜୀ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଡିଫେଣ୍ଡର ଷ୍ଟିଭେନ୍ ଟେଲରଙ୍କୁ ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଏହାକୁ ବଢାଇବାକୁ ଏକ ବିକଳ୍ପ ସହିତ ସେଣ୍ଟର୍-ବ୍ୟାକ୍ ଏକ ବର୍ଷର ଚୁକ୍ତି କରିଛି। ୨୦୦୩-୦୪ ସିଜନରେ ନବକଳେବର ୟୁନାଇଟେଡ୍ ସହିତ ତାଙ୍କର ସିନିୟର କ୍ଲବ୍ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା, ୩୪ ବର୍ଷୀୟା ୨୦୧୬ ରେ ଆମେରିକାର ପେସାଦାର କ୍ଲବ୍ ପୋର୍ଟଲ୍ୟାଣ୍ଡ୍ ଟାଇମ୍ବର୍ସକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ଏକ ଦଶନ୍ଧିରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଖେଳିଥିଲେ।
ଲଣ୍ଡନରେ ଜନ୍ମିତ ଏହି ଫୁଟବଲର୍ ଇଂଲଣ୍ଡ ବି ଏବଂ ୱାଇକମ୍ବ ୱାନଡର୍ସ ଏଫସି, ଇପ୍ସ୍ୱିଚ୍ ଟାଉନ୍ ଏଫ୍ସି ଏବଂ ପିଟରବୋରୋ ୟୁନାଇଟେଡ୍ ଏଫ୍ସି ଭଳି ଅନ୍ୟ ଇଂରାଜୀ କ୍ଲବଗୁଡିକର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡର U-16, U-17, U-20 ଏବଂ U- ପାଇଁ ବୟସ ଗ୍ରୁପ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଖେଳିଛନ୍ତି। 21 ଟି ଦଳ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଭିତ୍ତିକ ଆଇଏସ୍ଏଲ୍ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଟେଲର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟା ଏ-ଲିଗରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ୱେଲିଙ୍ଗଟନ୍ ଫିନିକ୍ସ ଏଫ୍ସିର ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ। ପ୍ରତିରକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉପସ୍ଥିତି ୱେଲିଙ୍ଗଟନ୍ ଦଳକୁ ଗତ ସିଜନରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା ​​। ଟେଲର ଦୁଇଟି ସିଜିନରେ ଏ-ଲିଗ୍ ଦଳ ପାଇଁ 49 ଟି ଖେଳ ଖେଳି ଜଣେ ପ୍ରଶଂସକ ପ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲେ ।
ନୂତନ ସେଣ୍ଟର-ବ୍ୟାକକୁ ସ୍ୱାଗତ କରି ଓଡିଶା ଏଫସି ହେଡ କୋଚ ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବକ୍ସ୍ଟର କହିଛନ୍ତି, “ଷ୍ଟିଭେନଙ୍କ ପରିଚୟପତ୍ର ନିଜ ପାଇଁ କୁହନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତା’ଠାରୁ ଅଧିକ ଆମେ ଆମର ଯୁବ ଦଳରେ ନେତୃତ୍ୱ ଗୁଣ ଆଣିଛୁ। ସେ ଜଣେ ଅତୁଳନୀୟ ଡିଫେଣ୍ଡର ଏବଂ ଏକ ଉପସ୍ଥିତି ଯାହା ସମଗ୍ର ଦେବ। ଦଳ ପୁରା ବୃଦ୍ଧି। “

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here