ଆୟକର ବିଭାଗର ନୂତନ ପୋର୍ଟାଲ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆୟକର ବିଭାଗର ନୂତନ ପୋର୍ଟାଲ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି, ଆୟକର ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ ଟିକସଦାତାମାନେ ଏହି ପୋର୍ଟାଲରେ ଅନଲାଇନରେ ବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବେ। ଏହା ସହିତ, ଏହି ପୋର୍ଟାଲ୍ ପ୍ରଦତ୍ତ ବିବରଣୀଗୁଡିକର ତୁରନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣର ସୁବିଧା ସହିତ ଜଡିତ ଏବଂ ଏହା ସହିତ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଫେରସ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରିବ | ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବୋର୍ଡ ଅଫ ଡାଇରେକ୍ଟ ଟ୍ୟାକ୍ସ (ସିବିଡିଟି)ର ପ୍ରକାଶନ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ପୋର୍ଟାଲ www.incometax.gov.in ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି | ଏହି ସୁବିଧା ଏହି ପୋର୍ଟାଲ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ହେବ ଏବଂ ଏହା ସହିତ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଫେରସ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ଶେଷ ହୋଇପାରିବ| ଏହା ସହିତ, ସିବିଡିଟି (CBDT) ମଧ୍ୟ ଜୁନ୍ ୧୮ ରେ ଏକ ନୂତନ ଟିକସ ଦେୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି |

ପୋର୍ଟାଲ ଉନ୍ମୋଚନ ପରେ ଏକ ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ ମଧ୍ୟ ରିଲିଜ୍ ହେବ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଟିକସଦାତାମାନେ ଏହାର ବିଭିନ୍ନ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ  ସହିତ ପରିଚିତ ହୋଇପାରିବେ। ସିବିଡିଟି ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି, “ଟିକସଦାତାଙ୍କୁ ଟିକସ ଦେବାର ନୂତନ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହେବା ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ଲାଗିପାରେ। ଆମେ ଚାହୁଁ ଯେ ସମସ୍ତ ଟିକସଦାତା ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ବଶିଷ୍ଟ୍ୟଗୁଡିକ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝନ୍ତୁ। ଆମେ ଆମର ସମସ୍ତ ଟିକସଦାତାଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ। ନୂତନ ଆୟକର ପୋର୍ଟାଲ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ଆରମ୍ଭରେ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବାକୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛୁ ଏହା ଏକ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ଟିକସ ଦେବାର ନୂତନ ସିଷ୍ଟମ ସହିତ ଏହାର ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ବଶିଷ୍ଟ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here