25.1 C
Bhubaneswar
Thursday, February 29, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶ   ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନକଭି

   ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନକଭି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବିଜେପି ମୁଖାର୍ ଅବ୍ବାସ ନାକଭି ଆଜି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି।ଆସନ୍ତାକାଲି ଶ୍ରୀ ନାକଭିଙ୍କ ରାଜ୍ୟସଭା ସମାପ୍ତ ହେବ ଏବଂ ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ପଦବୀ ପାଇଁ ନାମ ଦେଇ ନାହିଁ।
ଆଜି ସକାଳେ ଶ୍ରୀ ନାକଭି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ ବିଜେପି ସଭାପତି ଜେପି ନାଡାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ।ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସରକାରରେ ଶ୍ରୀ ନାକଭି ଏବଂ ରାଜନାଥ ସିଂ କେବଳ ଦୁଇଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ବିଜେପି ସରକାରରେ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବରେ ମି ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁଙ୍କ କାର‌୍ୟ୍ୟକାଳ ଅଗଷ୍ଟ ୧୦ ରେ ଶେଷ ହେବ।

ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ ପାଇଁ ଜୁଲାଇ ୧୯ ହେଉଛି ଶେଷ ତାରିଖ ଜ୍ଝ ଅଗଷ୍ଟ ୬ ରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କେରଳ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆରିଫ ମହମ୍ମଦ ଖାନ, ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ନଜମା ହେପଟୁଲ୍ଲା ଏବଂ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ମଧ୍ୟ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଅଛନ୍ତି।

ବିଜେପି ଏହାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ଓଡିଶାର ଆଦିବାସୀ ନେତା ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ନାମିତ କରିଛି। ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଦୁଇଟି ପଦବୀକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହେବା ପାଇଁ ପର‌୍ୟ୍ୟାପ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ରହିଛି।

ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସାମ୍ବିଧାନିକ ପଦବୀ ପାଇଁ ଶାସକ ଦଳ ଏକ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଆସୁଛନ୍ତି, ବିଶେଷ କରି ସେହି ସମୟରେ ନିଲମ୍ବିତ ମୁଖପାତ୍ର ନୁପୁର ଶର୍ମାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମହମ୍ମଦ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ବିଜେପି ଏକ ଅଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking