25.5 C
Bhubaneswar
Friday, August 12, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶପଞ୍ଜାବ ବିଧାସଭାରେ ବସିପାରନ୍ତି ପ୍ରଥମ ମହିଳା ବାଚସ୍ପତି

ପଞ୍ଜାବ ବିଧାସଭାରେ ବସିପାରନ୍ତି ପ୍ରଥମ ମହିଳା ବାଚସ୍ପତି

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼: ଆଉ ଏକ ଇତିହାସ ରଚିବାକୁ ଯାଉଛି ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି । ପଞ୍ଜାବ ବିଧାନସଭାରେ ଚଳିତ ଥର ପାଇଁ ବାଚସ୍ପତି ଭାବେ ଜଣେ ମହିଳା ନିଯୁକ୍ତ ହେବେ । ପଞ୍ଜାବ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​୯୨ ଟି ସିଟ୍ ଜିତି ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ବେଳେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୬ ରେ ଭାଗବତ ମନ ପଞ୍ଜାବର ନୂତନ ସିଏମ୍ ଭାବରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।  ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ବିଧାୟକ ସରବଜିତ୍ କଙ୍‌ଙ୍ଖର ପଞ୍ଜାବର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ବାଚସ୍‌ସ୍ପତି ରୂପେ ଉଭା ହୋଇପାରନ୍ତି। ତେବେ ବାଚସ୍‌ସ୍ପତି ହେବାକୁ ଦୌଡ଼ରେ ବଲଜିନ୍ଦର କଙ୍କରଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି । ଯଦିଓ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ମହିଳା ବିଧାୟକଙ୍କୁ ପଞ୍ଜାବର ପରବର୍ତ୍ତୀ ବକ୍ତା କରିବ। ପଞ୍ଜାବ ବିଧାନସଭା ଇତିହାସରେ ଏପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ମହିଳା ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବାଚସ୍ପତି ହେବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିନାହିଁ। ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ଦଳର ନେତାମାନେ ପଞ୍ଜାବ ବିଧାନସଭା ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ନାମ ଉପରେ ଏବେ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରଖିଛନ୍‌ନ୍ତି । ଇଂରାଜୀ ଖବରକାଗଜ ଦି ଟ୍ରିବ୍ୟୁନର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପଞ୍ଜାବ ବିଧାନସଭାର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ବକ୍ତା ହେବା ପାଇଁ ସରବଜିତ୍ କୌର ଦୌଡ଼ରେ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ସରବଜିତ୍ କୌରଙ୍କ ନାମ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇନାହିଁ । ବଲଜିନ୍ଦର କୌରଙ୍କ ନାମ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରୁଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking