26.1 C
Bhubaneswar
Wednesday, August 10, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶକବିତା ମାଧ୍ୟମରେ ଉଦ୍ଧବ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରୁଥିଲେ ଫଡନାଭିସଙ୍କ ପତ୍ନୀ, ଏବେ ସିନ୍ଦେଙ୍କ ଉପରେ ଟ୍ୱିଟ

କବିତା ମାଧ୍ୟମରେ ଉଦ୍ଧବ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରୁଥିଲେ ଫଡନାଭିସଙ୍କ ପତ୍ନୀ, ଏବେ ସିନ୍ଦେଙ୍କ ଉପରେ ଟ୍ୱିଟ

ମୁମ୍ବାଇ : ବରିଷ୍ଠ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ନେତା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନୂତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ବିଦ୍ରୋହୀ ଶିବସେନା ବିଧାୟକ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ କ୍ଷମତାକୁ ଫେରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଅମୃତା ଫଡନାଭିସ୍ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଉଭୟ ନେତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।ଅମୃତା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଏବଂ ଡେପୁଟି ସିଏମ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସଙ୍କୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଅଭିନନ୍ଦନ ଏବଂ ଶୁଭେଚ୍ଛା।
ଅମୃତା ଫଡନାଭିସ୍ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ । ଯେଉଁ ଦିନ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ବିଦ୍ରୋହ କରିଥିଲେ ସେହି ଦିନ ଅମୃତା ଫଡନାଭିସ୍ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ଜୁନ୍ ୨୨ ରେ ଅମୃତା ଫଡନାଭିସ୍ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ସେଠାରେ ଜଣେ ‘ବିଶ୍ୱାସଘାତକ ରାଜା’ ଥିଲେ। ତେବେ ପରେ ସେ ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ ଡିଲିଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।
ଅମୃତା ଫଡନାଭିସ୍ ଟ୍ୱିଟରରେ ସକ୍ରିୟ । ଅମୃତା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରାଜନୀତି ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରୁଛନ୍ତି। ଚାଲନ୍ତୁ ଗତ ୨-୩ ବର୍ଷର ସେହି ଟ୍ୱିଟ୍ ଗୁଡିକୁ ଦେଖିବା ।୨୪ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୨ ରେ, ଅମୃତା ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ବାଲାସାହେବ ଠାକରେଙ୍କ ନାମରେ ସମସ୍ତେ ରାସଲୀଳା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ମୁ ଯଦି କରେ ତେବେ କ୍ୟାରେକ୍ଟର ଢିଲା । ଫେବୃଆରୀ ୧୫ ରେ, ଅମୃତା ଫଡନାଭିସ୍ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ପୁଣି ଏକ ବିଲେଇ ଗର୍ଜନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି। ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୨ ରେ, ଅମୃତା ଫଡନାଭିସ୍ ଶିବସେନା ମୁଖପାତ୍ର ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚାତୁର୍ବେଦୀଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତି ହୋଇଥିଲା। ଅମୃତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାସ୍ତାରେ ଯାତାୟାତ କରିବା ସମୟରେ ଟ୍ରାଫିକ ଜାମ ହେତୁ ମୁମ୍ବାଇ ରେ ୩% ଛାଡପତ୍ର ପାଇଛନ୍ତି। ଏହା ଉପରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ କୁଟାର୍କ ପୁରସ୍କାର ଦେବା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ଅମୃତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସତ୍ୟକୁ ଲୁଚାନ୍ତୁ ନାହିଁ।ଏଥି ସହିତ, ୮ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୧ ରେ ଅମୃତା ଫଡନାଭିସ୍ ଲେଖିଥିଲେ – ପରିଚୟ କିଏ? ଜଣେ ରାଜା ଯିଏ ରାଜପ୍ରାସାଦର ଦ୍ୱାରରୁ ବାହାରକୁ ଆସନ୍ତି ନାହିଁ, ସେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କେବେବି ଭେଟନ୍ତି ନାହିଁ, ପୁନରୁଦ୍ଧାର ନକରି ତା’ର ପତ୍ର ଘୁଞ୍ଚେ ନାହିଁ । ସତ, ପ୍ରତାରଣା କଦାପି ଫଳ ଦିଏ ନାହିଁ, ଏପରି ରାଜାଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିରେ ତୁମର ରକ୍ତ ଫୁଟିବ ନାହିଁ କି?
ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ବାହନ ଭାବରେ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଦେଇଥିବାରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଧନ୍ୟବାଦ! ତୁମେ ଦେଇଥିବା ପ୍ରେମ ମୋତେ ସବୁବେଳେ ସ୍ମୃତିରେ ରଖିବ।ମୁଁ ମୋର ଦକ୍ଷତା ଅନୁଯାୟୀ ମୋର ଦାୟିତ୍ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲି। ଏକମାତ୍ର ଇଚ୍ଛା ଥିଲା ଯେ ତୁମର ସେବା କରି ମୁଁ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିପାରେ। ଯଦି କହିବା ସେ ୨୦୦୩ ରେ ଏକ ଘରୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କରେ କ୍ୟାସିଅର୍ ଭାବରେ ନିଜର ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ପରେ ସେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ମୁଖ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ୨୦୦୫ ରେ ଯେତେବେଳେ ୧୦ ବର୍ଷ ବିବାହ ପରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଅମୃତା ସେହି ସମୟରେ ବ୍ୟାଙ୍କର ପ୍ରିମିୟମ ଶାଖାର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking