ବିଏମସି ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାରନାମା ଜାଣିଲେ ହୋଇଯିବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ମୁମ୍ବାଇ: ଯୌନ ଶୋଷଣ ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ବିଏମସି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ବିଏମସିର କଠିନ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନା ବିଭାଗରେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ହେଡ ସୁପରଭାଇଜର ଭାବରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ତାଙ୍କ ଜୁନିଅରକୁ ୨୦ ବର୍ଷ ଯୌନ ଶୋଷଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛି।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଝିଅଟି ମାତ୍ର ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ବିଭାଗରେ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।ତାଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ କେବଳ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ନିକଟରେ ଥିଲା । ତାଙ୍କ ଦଳ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ଏହି କାମ ବଣ୍ଟନ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ପରିଚାଳନା ଉପରେ ଯତ୍ନ ନେଉଥିଲେ। ପୀଡିତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତାଙ୍କ ସହ ଅପରିଷ୍କାର କଥା ହେଉଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ କହିଥିଲା ।ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗମ୍ଭୀର ବିଷୟ ବୋଲି ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି । ଏହାର ଗମ୍ଭୀରତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ମଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି । ଏହି ଅନୁସନ୍ଧାନକୁ ତିନିଜଣ ମହିଳା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଏକ ଟିମକୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ ଏଫଆଇଆର ମଧ୍ୟ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି । ତଦନ୍ତ ଶେଷ ହେବା ପରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରାଯିବ ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରିଥିଲା । ସ୍ଥାନୀୟ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ପୋଲିସ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଭାଗର ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ସହ କଥା ଚଳାଇଛି । ଏହା ସହିତ ଅନ୍ୟ ସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଛି ।ଏହି ଘଟଣା ପରେ ବିଭାଗର ଲୋକମାନେ ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି।      ପୋଲିସର କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିଯୋଗ ଗ୍ରହଣ ହେବା ମାତ୍ରେ ଏହି ମାମଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡ ସଂହିତା ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଶୀଘ୍ର ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ।

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here