24.1 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 24, 2022
Homeଖେଳଭାରତରେ ହିଁ ଖେଳାଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨

ଭାରତରେ ହିଁ ଖେଳାଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ର ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ଭାରତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଯିବା ଉପରେ ଏକ ନିଷେଧାଦେଶ ରହିବ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା କରାଯାଉଥିଲା ଯେ କରୋନା ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ୟୁଏଇ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦେଶରେ ଆଇପିଏଲ୍ ସଂଗଠିତ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଏହାର ଚିତ୍ର ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଦେଶରେ ଖେଳାଯିବ। କୋଭିଡ ମହାମାରୀ ହେତୁ ୟୁଏଇରେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଶେଷ ଦୁଇଟି ସିଜିନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ମୁମ୍ବାଇ ରେ ବିନା ଦର୍ଶକରେ ମ୍ୟାଚ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ୱଙ୍ଖଡେ ,ସିସିଆଇ, ଡିୱାଇ ପାଟିଲ ଷ୍ଟାଡିଅମ ରେ ମ୍ୟାଚ ହେବ । ଦରକାର ପଡିଲେ ପୁଣେରେ ମ୍ୟାଚ ହେବ ।

ଆଇପିଏଲର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସିଜିନ ଅନେକ ଉପାୟରେ ବିଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, କାରଣ ଏଥିରେ 10 ଟି ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ । ଲକ୍ଷ୍ନ ଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ଦଳ ଆଇପିଏଲରେ ଯୋଗଦେବେ । ଆଇପିଏଲ୍ ର ଶେଷ ସିଜନ୍ ବହୁତ ରୋମାଞ୍ଚକର ଥିଲା । ଏଥିରେ ଅନେକ ଯୁବ ଖେଳାଳି ନିଜ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଅନେକ ଖେଳାଳି ଏପରିକି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଜିତିଥିଲା । ଏଥର ମଧ୍ୟ ଟ୍ରଫି ପାଇଁ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ଯୁଦ୍ଧ ହେବ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking