ପର୍ପଲ କ୍ୟାପ ରେସରେ ବୁମରାହ ସବୁଠୁ ଆଗରେ; ରାହୁଲଙ୍କ ପାଖରେ ଅରେଞ୍ଜ କ୍ୟାପ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କିଙ୍ଗ୍ସ ଇଲେଭେନ ପଞ୍ଜାବର ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ର 13 ତମ ସିଜିନ୍ ଛାଡିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଅଧିନାୟକ ଲୋକେଶ ରାହୁଲ ଲିଗରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରୁଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତାଲିକାରେ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର କମଳା କ୍ୟାପ୍ ରହିଛି। ରାହୁଲଙ୍କ ନାମରେ 670 ରନ୍ ରହିଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ହେଉଛି କ୍ୱାଲିଫାୟର-୨ରେ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିଥିବା ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଅଧିନାୟକ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର। ୱାର୍ଣ୍ଣର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 546 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ ଓପନର୍ ଶିଖର ଧାୱନ ଅଛନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କ ନାମରେ 525 ରନ୍ ରହିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ରବିବାର କ୍ୱାଲିଫାୟର-୨ରେ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ମ୍ୟାଚର ବିଜେତା ଦଳ ଫାଇନାଲରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ବିଜେତା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ। ବାଇଗଣୀ କ୍ୟାପ୍ ଦୌଡରେ ମୁମ୍ବାଇର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଆଗୁଆ ରହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନାମରେ 27 ୱିକେଟ୍ ରହିଛି । ସେମାନଙ୍କ ପଛରେ ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ୟାଗିସୋ ରାବାଡା ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନାମରେ ରାବାଡା 25 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ ମୁମ୍ବାଇର ଯିଏ ତୃତୀୟ ନମ୍ବରରେ 22 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଏଲିମିନେଟର ମ୍ୟାଚରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଠାରୁ ହାରିବା ପରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରର କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଲିଗ ଶେଷ ହୋଇଗଲା। ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ 21 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଲିଗ୍ ଶେଷ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବୋଲର ତାଲିକାରେ ସେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here