ଦେଶରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ୧,୧୨,୧୬୧

corona

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତ ସମେତ ବିଶ୍ୱର ୨୧୩ରୁ ଅଧିକ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଭୟ ଦେଖାଯାଉଛି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩.୮୯ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଜୀବାଣୁ ୧୦.୯୮ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଛି। ଏପରିକି ଭାରତରେ (କରୋନାଭାଇରସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ରିପୋର୍ଟ), କୋଭିଡ -୧୯ର ମାମଲା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି | ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୩ ନିୟୁତ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମିତ କରୋନା ସଂଖ୍ୟା ୭୩ ,୭୦ ,୪୬୮କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୩ ,୩୭୧ଟି ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।
ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୭୦,୩୩୮ ରୋଗୀ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବଧିରେ, ୮୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୁଦାୟ ୬୪,୫୩,୭୭୯ ରୋଗୀ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ୧,୧୨,୧୬୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେଠାରେ ୮,୦୪,୫୨୮ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଅଛି | ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2 ଠାରୁ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ସର୍ବନିମ୍ନ ଅଟେ | ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସାମାନ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପରେ ଏହା ୮୭ .୫୬ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଞ୍ଚିଛି | ସକରାତ୍ମକତା ହାର ୬ .୧୬ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ | ମୃତ୍ୟୁ ହାର ୧.୫୨ ପ୍ରତିଶତ | ଅକ୍ଟୋବର ୧୫ ରେ, ୧୦,୨୮,୬୨୨ କରୋନା ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା | ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ ୯,୨୨,୫୪,୯୨୭ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି |

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here