ଶରୀର ପାଇଁ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା କେତେ ହିତକର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କଂଚାଲଙ୍କା । କଂଚାଲଙ୍କା ଖାଇବାରେ ହେଉଛି ଏକ ମୁଖ୍ୟ ଜିନିଷ । ଯାହା ବିନା ସବୁ କିଛି ଅଧୁରା ଲାଗେ । ରୋଷେଇ ହେଉ କି ଖାଇବା ସବ ଖାଦ୍ୟରେ ଲଙ୍କା ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରେ । ଅବଶ୍ୟ କିଏ କଂଚାଲଙ୍କା ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଏ ଚିଲି ପାଉଡର ଖାଦ୍ୟରେ ପକାଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତାହା ଶରୀର ପକ୍ଷେ ହାନିକାରକ ହୋଇଥାଏ । ହେଲେ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି କଂଚାଲଙ୍କା ଆମ ଶରୀର ପାଇଁ ବେଶ୍ ହିତକର ହୋଇଥାଏ ।

ସାଧାରଣତଃ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପାଟିକୁ ବହୁତୁ ରାଗ ଲାଗିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଆମେ ଖାଉଥିବା ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦକୁ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିଦେଇଥାଏ। ପ୍ରାୟ କେତେକ ଲୋକ ଯାହା ବି ଖାଇଲେ କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଖାଇଥାନ୍ତି।ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବି ଏହା ବେଶ୍ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରକୁ କେଉଁ ସବୁ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ।

କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଏଥିରେ ଥିବା ଭିଟାମିନ୍ ‘ସି’ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିବା ସହ  ମାଂସପେଶୀରେ ହେଉଥିବା ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ।

କଞ୍ଚା ଲଙ୍କାରେ ଫାଇବର ଥିବାରୁ ହଜମ ପକ୍ରିୟାକୁ ଠିକ୍ ଭାବେ କରିଥାଏ।

କଞ୍ଚା ଲଙ୍କାରେ ପ୍ରଚୁର ମାତ୍ରାରେ ଭିଟାମିନ୍ ‘ସି’ ରହିଛି ଯାହା ଆଖି ଓ ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ।

କଞ୍ଚା ଲଙ୍କା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ।

କଞ୍ଚାଲଙ୍କା ଶରୀରରୁ ଟକସିନ୍ ବାହାର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଯାହାଦ୍ୱାରା ଚର୍ମ ଉଜ୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଥାଏ।

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here