38.1 C
Bhubaneswar
Monday, April 15, 2024
Homeଦେଶ ବିଦେଶପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାଗବତ ମାନଙ୍କ ନାଁରେ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ତାଙ୍କ ଝିଅ

ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାଗବତ ମାନଙ୍କ ନାଁରେ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ତାଙ୍କ ଝିଅ

ଚଣ୍ଡିଗଡ: ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାଗବତ ମାନଙ୍କ ଝିଅ ସୀରତ କୌର ମାନ ଏକ ଭିଡିଓ ଜାରି କରି ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଶାରୀରିକ ଓ ମାନସିକ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓରେ ସୀରତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ତାଙ୍କ ବାପା ମାନ ତାଙ୍କୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରୁଛନ୍ତି, ଏପରିକି ରାତିରେ ତାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ନଆସିବାକୁ ଧମକ ଦିଆଯାଉଛି। ସୀରତ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଭିଡିଓରେ ମିଷ୍ଟର ମାନଙ୍କୁ “ମିଷ୍ଟର ମାନ” କିମ୍ବା “ସିଏମ ସାହାବ” ବୋଲି ସମ୍ବୋଧନ କରିଛନ୍ତି କାରଣ ସେ “ବହୁତ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମୋ ଠାରୁ ପାପା ଶୁଣିବାର ଅଧିକାର ହରାଇଛନ୍ତି” ସେ ଜୋର ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଭିଡିଓ ରାଜନୀତି ଦ୍ୱାରା ପ୍ରେରିତ ନୁହେଁ ବରଂ ଦୁନିଆ ସହିତ ସେମାନଙ୍କ  ସହ ଘଟୁଥିବା ଘଟଣାକୁ ସାର୍ବଜନୀନ କରିବାକୁ ଏପରି କରିଛନ୍ତି। ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ (୨୩ ବର୍ଷ) ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାନ ଭାଇ (୧୯ ବର୍ଷ) ଉଭୟେ ବାପାଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ଦାୟିତ୍ୱରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଗତ ବର୍ଷ ଦୁଇଥର ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଉଭୟ ଥର ତାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଗୋଟିଏ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ପରେ ସେ ରାତିରେ ରହିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହି ସେଠାରୁ ଚାଲିଯିବାକୁ କହିଥିଲେ। ଯିଏ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ପ୍ରତି ଥିବା କର୍ତ୍ତବ୍ୟକୁ ପୂରଣ କରିପାରିବ ନାହିଁ, ସେ କିପରି ସମଗ୍ର ପଞ୍ଜାବର ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ସୀରତ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତା ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଏହାକୁ ନେଇ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସହ ଭଗବନ୍ତ ମାନଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଆଚରଣ ଓ ତାଙ୍କ ପଦବୀ ଉପରେ ଗୁରୁତର ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହା ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ରସଙ୍ଗ ବୋଲି କହି ଆପ୍ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିବା ବେଳେ ଏହି ଭିଡିଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ଓ ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟର ଉପରେ ସନ୍ଦେହର ଛାୟା ଖେଳାଇ ଦେଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking