ଦେଶରେ ୬୦ ଲକ୍ଷ ଟପିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ; ୫୦ ଲକ୍ଷ ସୁସ୍ଥ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନା ମହାମାରୀ ଏବେ ଉଗ୍ର ରୂପ ଧାରଣା କରିଛି । ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶରେ ବଢିଚାଲିଛି ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା । ଦେଶରେ କରୋନାଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୯୫,୫୪୨କୁ ବୃୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏଥିସହ ଦିନକରେ ୮୨ ହଜାର ୧୭୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । କରୋନା ମହାମାରୀ ୧୦୩୯ଙ୍କର ଜୀବନ ନେଇଛି । ଏବେ ଦେଶରେ ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୦ ଲକ୍ଷ ୭୪ ହଜାର ୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଦେଶରେ ଏବେ ୯ ଲକ୍ଷ ୬୨ ହଜାର ୬୪୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ ଭାବେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଏଥିସହ କରୋନାକୁ ହରାଇ ୫୦ ଲକ୍ଷ ୧୬ ହଜାର ୫୨୦ ଜଣ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ଏନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଜନ ହପକିନ୍ସ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ସଂକ୍ରମଣରୁ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛି। ଏହା ପରେ ବ୍ରାଜିଲ ଏବଂ ଆମେରିକାର ସଂଖ୍ୟା ଆସେ | ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆମେରିକାର ପରେ କୋଭିଡ -୧୯ ରୋଗୀଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ କାରଣରୁ ଆମେରିକା ଏବଂ ବ୍ରାଜିଲ ପରେ ଭାରତ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ରବିବାର କହିଛି ଯେ ଦେଶରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪୯୪୧୬୨୭ ଲୋକ ସଂକ୍ରମଣମୁକ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ଏହିପରି ସଂକ୍ରମଣ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର ୮୨.୪୬ ପ୍ରତିଶତ ଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ୧.୫୮ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ୯୫୬୪୦୨ ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହା ହେଉଛି ମୋଟ ମାମଲାର ୧୫.୯୬ ପ୍ରତିଶତ |

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here