27.1 C
Bhubaneswar
Monday, August 8, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶଏନଡିଏ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବା ପରେ ପୁଡୁଚେରୀରେ ବିକାଶର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେବ : ନିତୀନ ଗଡକାରୀ

ଏନଡିଏ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବା ପରେ ପୁଡୁଚେରୀରେ ବିକାଶର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେବ : ନିତୀନ ଗଡକାରୀ

ପୁଡୁଚେରୀ : ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଯଦି ଏନଡିଏ କ୍ଷମତାକୁ ଆସେ , ତେବେ ପୁଡୁଚେରୀର ବିକାଶର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେବ ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡକରୀ କହିଛନ୍ତି ।  ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶର ସାମଗ୍ରିକ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୦,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସଡକ ପ୍ରକଳ୍ପ ମଞ୍ଜୁର କରିଛି ଯାହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ଥିଲା ।

ଗଡକରୀ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପୁଡୁଚେରୀ ପାଇଁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ‘ସାଗର ମାଲା’ ଯୋଜନା ସମୁଦ୍ର ବନ୍ଦରର ମତ୍ସ୍ୟଚାଷ ଓ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ମିନି ବନ୍ଦରର ବିକାଶରେ ସହାୟକ ହେବ ।

କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ମୌଳିକ ସୁବିଧାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଏନଡିଏ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ ହୋଇଥିବାରୁ ପୁଡୁଚେରୀରେ ଭିତ୍ତିଭୂମି ସୁବିଧାରେ ଏକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।  ସେଠାରେ ବିକାଶର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଦ୍ୱିଗୁଣ ଘଟିବ ।  କେନ୍ଦ୍ର ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ପୁଡୁଚେରୀର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଫ୍ଲାଏଓଭର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୨୩୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଆମର ଏକାଗ୍ରତା ଏବଂ ପ୍ରାଥମିକତା ଭିତ୍ତିଭୂମି ଉପରେ ରହିବ ଯାହା ପୁଡୁଚେରୀ ବିକାଶର ଦ୍ରୁତ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ନିଶ୍ଚିତ କରିବ ବୋଲି ଗଡକରୀ  କହିଛନ୍ତି ।  ପୁଡୁଚେରୀ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି କମିଟିର ସଭାପତି ଭି.ସାମିନାଥନ୍ ଏବଂ ଦଳର ବିଭିନ୍ନ ପକ୍ଷର ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହା କହିଛନ୍ତି ।

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking