26.1 C
Bhubaneswar
Wednesday, August 10, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶଖାଇବା ତେଲ ଓ ଅଟାର ଦାମ୍ ଉପରେ ସରକାରଙ୍କ ଘୋଷଣା

ଖାଇବା ତେଲ ଓ ଅଟାର ଦାମ୍ ଉପରେ ସରକାରଙ୍କ ଘୋଷଣା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲଗାତାର ଦରଦାମ୍ ବଢ଼ିଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଖାଇବା ତେଲ ଦର କମିବା ଯୋଗୁଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକେ ଆରାମ ମିଳିଛି । ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦର ହ୍ରାସ ଏବଂ ସରକାରଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଯୋଗୁଁ ଖୁଚୁରା ବଜାରରେ ଖାଇବା ତେଲର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଖାଦ୍ୟ ସଚିବ ସୁଦର୍ଶନ ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜୁନ୍ ଆରମ୍ଭରୁ ଦେଶରେ ବାଦାମ ତେଲ ବ୍ୟତୀତ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଖାଇବା ତେଲର ଖୁଚୁରା ମୂଲ୍ୟ ୧୫-୨୦ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା କିଲୋଗ୍ରାମ ପିଛା ୧୫୦ ରୁ ୧୯୦ ଟଙ୍କାକୁ ଖସି ଆସିଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୨୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ହୋଇଥିଲା ।

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଆଦାନୀ ୱିଲମାର ଏବଂ ମଦର ଡେରି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଖାଇବା ତେଲରେ ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିଥିଲେ । ଗତ ଦିନରେ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଉଭୟ କମ୍ପାନୀ କହିଥିଲେ ଯେ ନୂଆ ଏମଆରପି ସହିତ ଷ୍ଟକ୍ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ବଜାରକୁ ଆସିବ ।

ଅନ୍ୟ ଦେଶ ତୁଳନାରେ ଭାରତରେ ଅଟାର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ବୋଲି ସୁଦର୍ଶନ ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି । ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ ଆରାମ ମିଳିଛି । ସରକାର ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ପଦକ୍ଷେପରୁ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ରିଲିଫ୍ ମିଳିଛି । ଗହମ ଉପରେ ନିୟମାବଳୀ ପରେ ସରକାର ଅଟା ମୂଲ୍ୟ ଉପରେ ଲଗାତାର ନଜର ରଖିଛନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking