27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, January 23, 2022
Homeଗୋଆ ରାଜନୀତିଗୋଆରେ ବିଜେପିକୁ ଲାଗିବ କି ଝଟକା ?

ଗୋଆରେ ବିଜେପିକୁ ଲାଗିବ କି ଝଟକା ?

ଗୋଆ : ଗୋଆ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ରାଜନୈତିକ ଉତ୍ସାହ ତୀବ୍ର ହୋଇଛି । ପାନଜୀ ବିଧାନସଭା ଆସନକୁ ନେଇ ପୂର୍ବତନ ସିଏମ ମନୋହର ପାରିକରଙ୍କ ପୁଅ ଉତ୍କଳ ପାରିକର ଏବଂ ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ କଳହ ଲାଗି ରହିଛି। ବିଜେପିର ନିର୍ବାଚନ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ଉତ୍କଳ ପାରିକରଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ପରେ ଉତ୍କଳର ବିଦ୍ରୋହୀ ସ୍ୱର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି। ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପରେ ଗୋଆରେ ବିଜେପି ଏକ ବଡ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି କି?

ଉତ୍କଳ ପାରିକର ପାନାଜୀ ଆସନରେ ନିଜର ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରୁଛନ୍ତି। ବିଜେପି ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି ଏଠାରୁ ବସିଥିବା ବିଧାୟକ ବାବୁଶ ମୋନସେରାଟଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କିପରି କାଟିବେ। ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାବୁଶ୍ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ, ତାଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟ ଭଲ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଯେତେବେଳେ ଉତ୍କଳ ପାରିକରଙ୍କ ବିଦ୍ରୋହୀ ମନୋଭାବ ଉପରେ ବିଜେପି ନେତା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା , ସେତେବେଳେ ସେ ଉତ୍କଳକୁ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀରେ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ଉତ୍କଳ ପାରିକର ଦୁଇ ମାସ ପୂର୍ବେ ପଞ୍ଜୀମ ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତେବେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଟିକେଟ୍ ଦେବାରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରାଯିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଉତ୍କଳ ପାରିକର ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି ବିଜେପିକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking