28.1 C
Bhubaneswar
Sunday, July 14, 2024
Homeୟୁରୋ କପ୍‌-୨୦୨୪ୟୁରୋ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି ଫ୍ରାନ୍ସ

ୟୁରୋ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି ଫ୍ରାନ୍ସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୟୁରୋ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଡିଡିଅର୍ ଡେସ୍କାମ୍ପ୍ସ ଦଳରେ ୨୫ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ହେବା ପରେ ଫ୍ରାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ବିଶ୍ୱକପ୍ ବିଜେତା ଏନ’ଗୋଲୋ କାଣ୍ଟେଙ୍କୁ ସ୍ମରଣ କରାଯାଇଛି। ମିଡଫିଲ୍ଡର କାଣ୍ଟେ, ୩୩, ୨୦୧୮ ରେ ଫ୍ରାନ୍ସର ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟରେ ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଜୁନ୍ ୨୦୨୨ ପରଠାରୁ ତାଙ୍କ ଦେଶ ପାଇଁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସାଉଦି କ୍ଲବ ଅଲ-ଇଟିହାଦ ପାଇଁ ସେ ଖେଳୁଛନ୍ତି। କାଣ୍ଟେ ଚେଲ୍ସରେ ନିଜର ମନ୍ତ୍ରର ଶେଷ ଆଡକୁ ଆଘାତ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଫ୍ରାନ୍ସର ବସ୍ ଡେସ୍କାମ୍ପ୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତା ଜର୍ମାନୀରେ ଦଳକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ଡେସ୍କାମ୍ପ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସାଉଦି ଆରବରେ ଥିବାରୁ ୟୁରୋପୀୟ ଲିଗରେ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଏକ ପୂରା ସିଜିନ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। “ସେ ପୁରା ଫିଟନେସକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞାତା ସହିତ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଫ୍ରାନ୍ସ ଦଳ ଏନ ଗୋଲା କାଣ୍ଟେ ସହିତ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ।” ଫ୍ରାନ୍ସର ୟୁରୋ ୨୦୨୪ ଦଳ : ଗୋଲକିପର: ଆଲଫୋନ୍ସ ଆରେଓଲା (ୱେଷ୍ଟ ହାମ), ମାଇକ ମାଇଗାନନ (ଏସି ମିଲାନ), ବ୍ରାଇସ ସାମ୍ବା (ଲେନ୍ସ)
ଡିଫେଣ୍ଡର: ଜୋନାଥନ୍ କ୍ଲସ୍ (ମାର୍ସେଲ), ଇବ୍ରାହିମା କୋନାଟେ (ଲିଭରପୁଲ୍), ୱିଲିୟମ୍ ସାଲିବା (ଆର୍ସେନାଲ୍), ଜୁଲେସ୍ କାଉଣ୍ଡେ (ବାର୍ସିଲୋନା), ଥିଓ ଫର୍ଣ୍ଣାଡିଜ୍ (ଏସି ମିଲନ୍), ଫେରେଲାଣ୍ଡ ମେଣ୍ଡି (ରିଅଲ ମାଡ୍ରିଡ), ବେଞ୍ଜାମିନ୍ ପାଭାର୍ଡ (ବାଇର୍ନ ମ୍ୟୁନିକ୍), ଡେଓଟ୍ ଅପାମେକାନୋ ( ବାୟର୍ନ ମ୍ୟୁନିକ୍)
ମିଡଫିଲ୍ଡର୍ସ: ଏନ’ଗୋଲୋ କାଣ୍ଟେ (ଅଲ-ଇଟିହାଦ), ଏଡୁଆର୍ଡୋ କାମାଭିଙ୍ଗା (ରିଅଲ ମାଡ୍ରିଡ), ଆଡ୍ରିଏନ ରାବିଓଟ (ଜୁଭେଣ୍ଟସ), ଆଣ୍ଟୋଏନ ଗ୍ରିଜମ୍ୟାନ (ଆଟଲେଟିକୋ ମାଡ୍ରିଡ), ଆରେଲିଏନ ଟଚୁଏମେନି (ରିଅଲ ମାଡ୍ରିଡ), ୱାରେନ ଜାୟର-ଏମେରୀ (ପ୍ୟାରିସ ସେଣ୍ଟ-ଜର୍ମାନ), ୟୁସୁଫ୍ ଫୋଫାନା (ମୋନାକୋ)
ଅଗ୍ରଗାମୀ: କିଲିଆନ୍ ମବାପ୍ପେ (ପ୍ୟାରିସ୍ ସେଣ୍ଟ-ଜର୍ମାନ), ବ୍ରାଡଲେ ବାରକୋଲା (ପ୍ୟାରିସ୍ ସେଣ୍ଟ-ଜର୍ମାନ), ଓସମାନ ଡେମ୍ବଲେ (ପ୍ୟାରିସ ସେଣ୍ଟ-ଜର୍ମାନ), କିଙ୍ଗସଲି କୋମାନ (ବାଇର୍ନ ମ୍ୟୁନିକ), ମାର୍କସ ଥୁରାମ (ଇଣ୍ଟର ମିଲାନ), ରାଣ୍ଡାଲ କୋଲୋ ମୁଆନି (ପ୍ୟାରିସ ଷ୍ଟ- ଜର୍ମାନ୍), ଅଲିଭିଆର୍ ଜିରୋଡ୍ (ଏସି ମିଲାନ୍)

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking