34.1 C
Bhubaneswar
Wednesday, May 25, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶତାଜମହଲ ଉପରେ ଉଡିଲା ଡ୍ରୋନ୍

ତାଜମହଲ ଉପରେ ଉଡିଲା ଡ୍ରୋନ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ତାଜମହଲର ସୁରକ୍ଷା ନିୟମକୁ ଭଙ୍ଗ କରାଯାଇଛି । ଡ୍ରୋନ୍ ଉଡାଇବା ନିଷେଧ ଥିବା ପରେ ବି ବୁଧବାର ରାତି ୯.୩୦ରେ ଆଗ୍ରାର ଯମୁନା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ମହତବ ବାଗ ନିକଟ ଆଗ୍ରା ବିକାଶ ପ୍ରାଧିକରଣ (ଏଡିଏ) ର ତାଜ ଭ୍ୟୁ ପଏଣ୍ଟରୁ ଡ୍ରୋନ୍ ଉଡ଼ାଇ ତାଜମହଲର ସୁରକ୍ଷା ଉଲ୍ଲଂଘନ କରାଯାଇଛି । ଡ୍ରୋନ୍ ଉଡ଼ାଉଥିବା ୩ ଜଣ ଯୁବକ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପର୍ଯ୍ୟଟକ । ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନେ ହେଲେ ମହମ୍ମଦ ଶାମସୁଦ୍ଦିନ, ଶିବ ଏବଂ ଭୀମ । ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା। ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଡ୍ରୋନ୍ ତାଜ ନିକଟରେ ଉଡୁ ଥିବା ବିଷୟରେ ସେ କିଛି ଜାଣିନାହାନ୍ତି। ସେମାନେ ଡ୍ରୋନ ଉଡ଼ାଇଥିଲେ ତାଜ୍ର ୫୦୦ ମିଟର ବ୍ୟାସାର୍ଦ୍ଧରେ ଉଡ଼ାଇଥିଲେ ।  ବହୁ ଖୋଳତାଡ଼ ପରେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଠିକଣା ପାଇଥିଲା। ଫଳରେ ତାଜମହଲ ଭ୍ୟୁ ପଏଣ୍ଟରୁ ତାଜମହଲର ସୁରକ୍ଷାକୁ ଭଙ୍ଗ କରାଯାଇଛି। ଏଠାରେ କୌଣସି ଉପଯୁକ୍ତ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ । ଯଦି ଏଠାକୁ ଆସୁଥିବା ପର୍ୟ୍ୟଟକମାନେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥାନ୍ତା, ତାହାଲେ ଡ୍ରୋନ୍ ଭିତରକୁ ଯାଇପାରିନଥାନ୍ତା। କର୍ମଚାରୀମାନେ ସତର୍କ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଡ୍ରୋନ୍ ଉଡ଼ାଣ ଭରିବା ମାତ୍ରେ ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଦିଆଯାଇଥାନ୍ତା। କିନ୍ତୁ ଡ୍ରୋନ୍ ଏକ ଉଚ୍ଚ ଉଚ୍ଚତାରେ ପହଞ୍ଚିଛି ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ କହିଛନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking