ରୋଗୀଙ୍କ ଶୋଷଣ ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସର ବିରୋଧ

ରାଉରକେଲା: ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଏବଂ ରାଉରକେଲା ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ ମିଳିତ ଭାବେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ -143 ରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ବିର୍ମିଟପୁର ଜର୍ଜ ତିର୍କିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ରାଉରକେଲାର ଦାଣ୍ଡିଆପାଲିର ଜେପି ହସ୍ପିଟାଲରେ ରୋଗୀଙ୍କ ଶୋଷଣ ବିରୋଧରେ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପାନପୋଶରୁ ଟିସିଆଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜପଥରେ ମାନବ ଶୃଙ୍ଖଳା ନିର୍ମାଣ କରି ବିକ୍ଷୋଭକାରୀମାନେ ପ୍ରଶାସନ ଓ ପ୍ରଶାସନର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ।
ଏହି ଅବସରରେ ଜର୍ଜ ତିର୍କି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜୟ ପ୍ରକାଶ ହସ୍ପିଟାଲ ହେଉଛି ଶବ ଡିଲର। ଆଦିବାସୀ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ଥାପିତ ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନା ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ ସୁବିଧା ନେଉଛି କିନ୍ତୁ ଦାରିଦ୍ର ସୀମାରେଖା ତଳେ ରହୁଥିବା ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କ୍ଷେତ୍ରରେ କୌଣସି ରିହାତି ନ ଦେବା ବିଡମ୍ବନାର ବିଷୟ। ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବରୁ ଯେତେବେଳେ ଡାକ୍ତରଖାନା ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା ​​ସେତେବେଳେ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିସରରେ ଶଯ୍ୟା, ଆଇସିୟୁ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ପରୀକ୍ଷା ହାର ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଚାଳନା ଏହାକୁ ଅନୁସରଣ କରିନଥିଲା। ଜେପି ହସ୍ପିଟାଲରେ ରୋଗୀଙ୍କ ଶୋଷଣକୁ ନେଇ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ସୁନ୍ଦରଗଡ ସାଂସଦ ଜୁଆଲ ଓରାମ ଏବଂ ରାଉରକେଲା ବିଧାୟକ ଶାରଦା ନାୟକଙ୍କ ନିରବତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here