26.1 C
Bhubaneswar
Wednesday, August 10, 2022
Homeଏକ୍‌ଜିଷ୍ଟ୍ ପୋଲ୍ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଓପିନିଅନ ପୋଲ ୨୦୨୨: ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ହେବ କଡା ଟକ୍କର

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଓପିନିଅନ ପୋଲ ୨୦୨୨: ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ହେବ କଡା ଟକ୍କର

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ : 5 ଟି ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଓପିନିଅନ ପୋଲ ସର୍ଭେ 31 ଡିସେମ୍ବର 2021 ରୁ 9 ଜାନୁଆରୀ 2022 ମଧ୍ୟରେ କରାଯାଇଛି, ଅର୍ଥାତ୍ ଲୋକଙ୍କ ସତେଜ ମନୋଭାବ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ସର୍ଭେରେ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରସଙ୍ଗ କ’ଣ? ତେଣୁ ଏହା ଦେଖାଗଲା ଯେ ବେକାରୀ ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରସଙ୍ଗ । 47.20% ଲୋକ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟାକୁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରସଙ୍ଗ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ, 26.30% ଲୋକ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତିକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ବୃହତ୍ତମ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି । ହିନ୍ଦୁ ବିଶ୍ୱାସକୁ 10.60% ଲୋକ ଏକ ସମସ୍ୟା ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି । ଦୁର୍ନୀତି ଏକ ସମସ୍ୟା ଭାବରେ 10.84% ​​ଦର୍ଶାଯାଇଛି ।
ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ କେତେ ଭୋଟ୍ ଅଛି?
ମୋଟ ଆସନ- 70

ବିଜେପି -39%
କଂଗ୍ରେସ – 37%
ଆପଣ – 13%
ଅନ୍ୟମାନେ – 11%

ଏହି ସର୍ଭେରେ 70 ଟି ସିଟ୍ ବିରୋଧରେ ବିଜେପି 31 ରୁ 37 ଟି ସିଟ୍ ପାଇବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଛି । ଏଥି ସହିତ କଂଗ୍ରେସକୁ 30 ରୁ 36 ଟି ସିଟ୍ ମିଳୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ଆକାଉଣ୍ଟରେ 2 ରୁ 4 ଟି ସିଟ୍ ମିଳିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ 0 ରୁ 1 ସିଟ୍ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଯାଉଥିବା ଦେଖାଯାଏ ।

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ କେତେ ସିଟ୍ ଅଛି?
ମୋଟ ଆସନ- 70

ବିଜେପି- 31-37
କଂଗ୍ରେସ- 30-36
ତୁମେ- 2-4
ଅନ୍ୟମାନେ – 0-1

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking