ଆରଜେଡି ବାହୁବଲୀଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେଇ ରଘୁବଂଶଙ୍କୁ ଅପମାନ

bihar election

ବିହାର : ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶୀଲ କୁମାର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ନରେଗା ଭଳି ଯୋଜନା ଦେଇଥିବା ରଘୁବଂଶ ପ୍ରସାଦ ସିଂଙ୍କୁ ଆରଜେଡି ଏତେ ଅପମାନିତ କରିଛି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଏଏମ୍ସ୍ ବେଡରୁ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ପଠାଇବାକୁ ପଡିବ। ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ସେମାନଙ୍କୁ ମନାଇବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଦଳରେ ବାହୁବଲୀ (ରାମା ସିଂ) ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବା ବିରୋଧରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂଗ୍ରାମ କରିଥିବା ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରି ଆରଜେଡି ରଘୁବନ ବାବୁଙ୍କ ଆଦର୍ଶରେ ଗରିବଙ୍କ ପ୍ରତି ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆରଜେଡି ଦଶ ଲକ୍ଷ ଚାକିରି ନୁହେଁ, ଦଶ ଲକ୍ଷ କଟା ବଣ୍ଟନ କରିବ। ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ଦଳିତ ଭୋଟର ଗଣତନ୍ତ୍ରକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଜଣେ ବିଧାୟକଙ୍କଠାରୁ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷର କାର୍ଯ୍ୟର ବିବରଣୀ ମାଗିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ବିଧାୟକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଫୋନରେ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଜଗଦୀଶପୁରରୁ ଆରଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ମାମଲା ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପାଇଁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଉଡ଼ାଇ ଦେବେ ବୋଲି ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ଯଦି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖେଳୁଥିବା ଉଭୟ ଅଡିଓ-ଭିଡିଓ ଟେପ୍ ସଠିକ୍, ତେବେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଦଳ ପୁଣିଥରେ ଜଙ୍ଗଲ ରାଜକୁ ବିହାରରେ ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଭୁଲ୍ ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ସରକାର ଗଠନ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଦଶ ଲକ୍ଷ କଟା ହସ୍ତାନ୍ତର କରିପାରିବେ, ଚାକିରି ନୁହେଁ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here