ରାଗିଗଲେ ଚିରାଗ; କହିଲେ ମୁ ସିଂହ ଛୁଆ ..

chirag paswan

ବିହାର : ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଏଲଜେପି ଏବଂ ଦଳର ସଭାପତି ଆଲୋଚନାର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଛନ୍ତି। ଆସନ ବଣ୍ଟନରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟି,ଏନଡିଏ ସହଯୋଗୀ ଦଳରୁ ନିର୍ବାଚନ ନ ଲଢ଼ିବା ପାଇପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିବା ପରଠାରୁ ଏନଡିଏ ଏଲଜେପି ମୁଖ୍ୟ ଚିରାଗ ପାସୱାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଚାଲିଛି ।
ବିହାର ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଏନଡିଏ ଠାରୁ ଅଲଗା ହେଵା କୁ ନେଇ ପଚାର ଯାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନ ର ଉତ୍ତର ରେ ସେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଏନଡିଏ ଠାରୁ ଅଲଗା ହେବା ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ସେ ଦୁଃଖିତ ନୁହଁନ୍ତି କିମ୍ବା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଡରୁ ନାହାଁନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପିତା ରାମ ଭିଲାସ ପାସୱାନଙ୍କ କଥାକୁ ମନେ ପକାଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାପା କହିଥଲେ ଯେ ଯଦି ସିଂହର ସନ୍ତାନ ହୋଇଥିବା ତେବେ ଚିରିକି ହିଁ ବାହାରିବ ,ଯଦି ଜାଲ ପଡିବ ତେବେ ମଧ୍ୟ ଯିଏ ଜାଲ ପକେଇବା ସେ ନିଜେ ମରିବ। ମୁଁ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜକୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଯାଇଛି | ଯଦି ମୁଁ ସିଂହ ପିଲା, ତେବେ ମୁଁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଚିରିଦେବି | ନଚେତ୍ ସେଠାରେ ମୋତେ ହତ୍ୟା କରାଯିବ |
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋ ବିଷୟରେ ଚିରାଗ କହିଛନ୍ତି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ହନୁମାନ କୁହାଯାଉଛି ଏବଂ ହୃଦୟରେ ଥିବାରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୋ ବାପା ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ମୋତେ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୁଁ ମୋଦୀ ଜୀଙ୍କୁ କାହିଁକି ସମ୍ମାନ ଦେବି ନାହିଁ? LJP ଏବଂ ବିଜେପିର ଦୂରତା ଜାଣିବାକୁ ସିଏମ୍ ଯେତେ ଆଗ୍ରହୀ, ମୁଁ ଏହି ଭୟକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ମୁଁ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ସମାଲୋଚନାକୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛି, ସେମାନେ କିଛି କହିବାକୁ ମୁକ୍ତ। କିନ୍ତୁ ଅନ୍ତତଃ ପକ୍ଷେ ସେମାନଙ୍କର ଶବ୍ଦକୋଷ ଠିକ ରହିବା ଦରକାର | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବିହାରରେ ଏକ ନିର୍ବାଚନ ରାଲି ମଧ୍ୟ କରିବେ, ଯଦି ସେ ମୋତେ ସମାଲୋଚନା କରନ୍ତି ତେବେ ମୁଁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here