ଆରଏଲଏସପି ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ଝଟକା୍, ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ମାଧବ ଆନନ୍ଦ ଦଳରୁ ଦେଲେ ଇସ୍ତଫା

ପାଟନା : ତୃତୀୟ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଗଠନ ସହିତ, ଆରଏଲଏସପିକୁ ଲାଗିଲା ଆଉ ଏକ ଝଟକା୍ । ଦଳର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ମାଧବ ଆନନ୍ଦ ଏହି ପଦବୀ ତଥା ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟତାରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆରଏଲଏସପିରେ ରହି ବିହାରର ଉନ୍ନତିର ଏଜେଣ୍ଡା ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ମାଧବ ଆନନ୍ଦ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆରଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି ।
ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ, ୨୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ, ଆରଏଲଏସପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଭୁଦେବ ଚୌଧୁରୀ ଦଳ ଛାଡି ଆରଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ତାଙ୍କୁ ୧୦ ସର୍କୁଲାର ରୋଡରେ ଥିବା ରାବ୍ରି ନିବାସରେ ପାର୍ଟି ସଦସ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଭୁଦେବ ଚୌଧୁରୀ ଜାମୁଇରୁ ଜେଡିୟୁ ସଦସ୍ୟ ରହିଥିଲେ ଏବଂ ଆରଏମଏସପି ଟିକେଟରେ ଜାମୁଇରୁ ଶେଷ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ। ଭୁଦେବ ଚୌଧୁରୀଙ୍କୁ ଆରଏଲଏସପିର ଦଲିତ ଚେହେରା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିଲା।
ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ,ଆରଏଲଏସପି ମୁଖ୍ୟ ଉପେନ୍ଦ୍ର କୁଶୱା ତାଙ୍କ ନୂତନ ରାଜନୈତିକ ପଦକ୍ଷେପ ଘୋଷଣା କରିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବିଏସପି ଏବଂ ପିପୁଲ୍ସ ପାର୍ଟି ସମାଜବାଦୀ ସହ ଏକ ନୂଆ ମୋର୍ଚ୍ଚା ତିଆରି କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ସେ ବିଜେପି, ଜେଡିୟୁ ଏବଂ ଆରଜେଡି ଉପରେ ଘୋର ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ୧୫ ବର୍ଷର ଏହି ସରକାର କିମ୍ବା ୧୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ସରକାର, ଉଭୟ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱ । କୁଶୱା କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୀତୀଶ କୁମାର ବିଫଳ ଛାତ୍ରଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛନ୍ତି। ଉଭୟ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ବିଜେପି ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହେଉଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କର ନୂତନ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ବିହାରର ଲୋକଙ୍କୁ ଏକ ନୂତନ ଏବଂ ଉନ୍ନତ ବିକଳ୍ପ ଦେବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here