27.1 C
Bhubaneswar
Friday, August 12, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ସରକାର ଗଠନ ଦାବି କଲେ ଭଗୱନ୍ତ

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ସରକାର ଗଠନ ଦାବି କଲେ ଭଗୱନ୍ତ

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼:ପଞ୍ଜାବ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପୁନର୍ବାର ବିଜୟ ପରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ଦଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭଗୱନ୍ତ ମନ ଶନିବାର ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ରାଜ ଭବନରେ ପହଞ୍ଚି ରାଜ୍ୟପାଳ ବନୱାରୀ ଲାଲଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଭଗୱନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ଏକ ନୂତନ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ। ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ଭଗୱନ୍ତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୬ ରେ ଭଗତସିଂ ଗାଁର ଖଟକର କାଲା ଠାରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ସେ ଏକ ଭଲ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ଦେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ସେ ଏକ ସମର୍ଥନ ପତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ପଞ୍ଜାବର ସମସ୍ତ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଭଗବନ୍ତ ମାନ ୧୬ ମାର୍ଚ୍ଚ ଅର୍ଥାତ୍ ବୁଧବାର ଦିନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରାୟ ସରିଯାଇଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଭଗଓ୍‌ୱନ ଗତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୋହାଲିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଧାନସଭା ବୈଠକରେ ନେତା ଭାବରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ଖଟକରାଲାନରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ପୂର୍ବରୁ ଭଗଓ୍‌ୱନ୍ତ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୩ ରବିବାର ଦିନ ଅମୃତସରର ଶ୍ରୀ ହରମାନନ୍ଦ ସାହିବଙ୍କୁ ପ୍ରଣାମ କରିବେ ଏବଂ ପରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ସହ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବିଭିନ୍‌ନ୍ନ ଅଞ୍‌ଞ୍ଚଳ ପରିକ୍ରମା କରିବେ । ଗୁରୁବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏବଂ ମନୀଷ ସିସୋଡିଆଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking