27.5 C
Bhubaneswar
Monday, July 22, 2024
Homeଅଟୋ ଏକ୍ସପୋଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ ୨୦୨୩: ଅଲଟ୍ରାଭାଇଓଲେଟ୍ ଏଫ୯୯ କାରଖାନା ରେସିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଉନ୍ମୋଚିତ

ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ ୨୦୨୩: ଅଲଟ୍ରାଭାଇଓଲେଟ୍ ଏଫ୯୯ କାରଖାନା ରେସିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଉନ୍ମୋଚିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଲ୍ଟ୍ରାଟୋଇଲେଟ୍ ଅଟୋମୋଟିଭ୍ ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ ୨୦୨୩ ରେ ନୂତନ ୠ୯୯ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେସିଙ୍ଗ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା । ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ, ଅଲଟ୍ରାଭାଇଓଲେଟ୍ ଏଫ୯୯ ରେ ୧୨୦ ଭୋଲ୍ଟ ସ୍ଥାପତ୍ୟ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଅଛି, ଜି୭୭ର ୬୦ ଭୋଲ୍ଟ ସ୍ଥାପତ୍ୟଠାରୁ । ଦ୍ୱିତୀୟତଃ ନିରାପତ୍ତାରେ କୌଣସି ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା ନହେବା ବେଳେ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ମୋଟରକୁ ବହୁଳ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ଫଳାଫଳ ହେଉଛି ୫୦କେଡବ୍ଲୁ କିମ୍ବା ୬୮ଜିପିପି ମୋଟର ଯାହା କମ୍ପାନୀ ଦାବି କରେ ଯେ ବାଇକକୁ ୨୦୦ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ଗତି କରିବ । କମ୍ପାନୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୦-୬୦କେପିଏଚ କିମ୍ବା ୦-୧୦୦କେପିଏଚ ଥର ପ୍ରକାଶ କରି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏଫ୯୯ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅଲ୍ଟ୍ରାଭାଇଓଲେଟ୍ ଏଫ୭୭ ରେକନ୍ (୩.୧ଏସ ରେ ୦-୬୦କେପିଏଚ ଏବଂ ୮ଏସରେ ୦-୧୦୦କେପିଏଚ) ଠାରୁ ଶୀଘ୍ର ହେବ ।

ଦ୍ରୁତ ମୋଟର ବ୍ୟତୀତ, ଏଫ୯୯ ଅଲ୍ଟ୍ରାଭାଇଓଲେଟ୍ ଏଫ୭୭ ଉପରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ମଧ୍ୟ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ କରେ ଯାହା ଏହାକୁ ଏକ ଫୋକସ୍ ରେସ୍ ମେସିନ୍ କରିବା ପାଇଁ । ଏଥିମଧ୍ୟରେ ଏକ ଅଧିକ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ ରାଇଡିଂ ପୋଜିସନ୍, ରାଇଜିଂ ଏରଗୋନୋମିକ୍ସକୁ ଟୁଇକ୍ କରିବା ପାଇଁ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ପଛ-ସେଟ୍ ପାଦ ପେଗ୍ ଏବଂ ଏକ ସ୍ଲିମ୍ ଏବଂ ଷ୍ଟିଫର୍ ସିଟ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ବାଇକର ବଡି ପ୍ୟାନେଲ୍ କାର୍ବନ ଫାଇବରରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏରୋଡାଇନାମିକ୍ସର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଶରୀର ଉପରେ ୱିଙ୍ଗଲେଟ୍ ଯୋଗ କରାଯାଇଛି ।

ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନଗୁଡ଼ିକରେ ଏକ ବ୍ରେକ୍ ମାଷ୍ଟର ସିଲିଣ୍ଡର ଏବଂ ପିରେଲି ସୁପରକୋର୍ସା ଟାୟାର ସହିତ ଏକ ଟୁଇକ୍ ହୋଇଥିବା ବ୍ରେକିଂ ସିଷ୍ଟମ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ, ଯାହା ଜି୭୭ ଠାରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାଇପ୍ ପ୍ରଦାନ କରିବ, ବିଶେଷକରି ରେସଟ୍ରାକ୍ ଉପରେ। ଏହି ବର୍ଷ ଏକ ମେକ୍ ରେସିଙ୍ଗ୍ ସିରିଜ୍ । ଏହା ଏକ ଉଚ୍ଚ କ୍ଷମତା ସମ୍ପନ୍ନ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ମୋଟରସାଇକେଲରେ ଦୌଡ଼ିବା କ’ଣ ତାହା ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଚାଳକମାନଙ୍କୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦେବ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking