ମୋବଇଲ ଫ୍ଲାସ ଲାଇଟରେ ଚାଲିଛି ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାନ,  ଦୀପ ତଳ ଅନ୍ଧାର ଭଳି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟସ୍ଥ ଏଟିଏମ ଅନ୍ଧକାର ମୟ

ମାଲକାନଗିରି: ଡିଜିଟାଲ ଯୁଗରେ ଡିଜିଟାଲ ସେବାର ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ସଦର ମହକୁମାରେ ଥିବା ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟସ୍ଥ ଏଟିଏମ ପ୍ରାୟ ୩  ରୁ ୪ ମାସ ହେବ ଅନ୍ଧକାର ମୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଛି । ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ସମୁଖରେ ଥିବା ଏଟିଏମରୁ  କିଭଳି ଭାବରେ ଲୋକେ ନିଜ ସଞ୍ଚୟ ଜମା ରାଶିକୁ ଉଠାନ ପାଇଁ ଅନ୍ଧାରରେ ଥିବା ଜରୁରୀ କାଳୀନ ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା ଏଟିଏମରୁ କିଭଳି ଭାବରେ ଟଙ୍କା ଉଠଉଛନ୍ତି । ଦେଖନ୍ତୁ ଏଇ ଦୃଶ୍ୟ । ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ହିଁ ବୟାନ କରୁଛି ଲୋକ ମାନେ କେତେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ଲୋକମାନେ ନିଜ ମୋବାଇଲ  ଫ୍ଲାସ ଲାଇଟ ଦେଖାଇ ଏଟିଏମରୁ  ପଇସା ଉଠାଉଛନ୍ତି ଏ ନେଇ ଲୋକମାନେ ବହୁବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ୍ୟ ବିଭାଗୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିକାରୀ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉନଥିବା ଲୋକ ମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଖାଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟସ୍ଥ ଏଟିଏମ ନାହିଁ ସଦର ମହକୁମାର କେତୋଟି ହାତ ଗଣତି ବେସରକାରୀ ଏଟିଏମକୁ ଛାଡି ଦେଲେ କୌଣସି ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କର ରକ୍ଷଣା ବେକ୍ଷଣା ଠିକ ନାହିଁ। ଅଧିକାଂଶ ଏଟିଏମ ଏପରି ଅନ୍ଧକାର ମୟ ।

ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ସଦର ମହକୁମାରେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ସବୁ ବେଳେ ଏଟିଏମ ଅଚଳ। ସ୍ଥାନୀୟ ବସ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସାମନା ରେ ଏସବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ ଏଟିଏମ ରହି ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ତାହା ଉଠି ଅଲଗା ସ୍ଥାନ କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସେ ସମୟରୁ ବସ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟସ୍ଥ ଅଂଚଳରେ ଗୋଟିଏ ବି ଏଟିଏମ ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ। ଲୋକେ ପଇସା ପାଇଁ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ନିଜ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ନିଜ ସଞ୍ଚୟ  ପଇସା ଥିଲେ ବି ଉଠାଇ ପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ଏବେ ଦେଖିବାକୁ ବାକିରହିଲା ବିଭାଗୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ କତୃପକ୍ଷ କେବେ ଏହି ଏଟିଏମରେ ବିଜୁଳି ସେବା ଯୋଗାଉଛନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here