33.1 C
Bhubaneswar
Sunday, June 26, 2022
Homeବିଜିନେସ୍ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ପରେ ଆଉ ୬ଟି ଉଦ୍ୟୋଗ ଅଗ୍ନିବୀରଙ୍କ ପାଇଁ ଦ୍ୱାର ଖୋଲିଲେ

ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ପରେ ଆଉ ୬ଟି ଉଦ୍ୟୋଗ ଅଗ୍ନିବୀରଙ୍କ ପାଇଁ ଦ୍ୱାର ଖୋଲିଲେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅଗ୍ନିପଥ ଯୋଜନା ବିରୋଧରେ ସାରା ଦେଶରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି । ଉଦ୍ୟୋଗପତି ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଗତକାଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ଅଗ୍ନିପଥରୁ ଫେରୁଥିବା ଅଗ୍ନିବୀରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରି ଦେବେ । ଏବେ ଦେଶର ଅନେକ ଶିଳ୍ପପତି ଥଗ୍ନିବୀରଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜ କମ୍ପାନୀର ଦ୍ୱାର ଖୋଲିଛନ୍ତି । ଏଥିମଧ୍ୟରେ ଟାଟା ସନ୍ସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏନ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରନ ଅଛନ୍ତି, ଯିଏ ଅଗ୍ନିପଥ ଯୋଜନାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ଟାଟା ସନ୍ସ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଏନ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀଗୁ଼ଡ଼ିକ କେନ୍ଦ୍ରର ‘ଅଗ୍ନିପଥ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସମର୍ଥନ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶିଳ୍ପକୁ ଏକ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ତଥା ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଜୀବୀ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଏହି ଯୋଜନାର ଏକ ବଡ଼ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଦେଶର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବାହିନୀର ସେବା କରିବା ପାଇଁ ଯୁବପିଢ଼ି କେବଳ ଏକ ବଡ଼ ସୁଯୋଗ ନୁହଁନ୍ତି, ଏହା ଟାଟା ଗ୍ରୁପ୍ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଶିଳ୍ପକୁ ଏକ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷିତ ତଥା ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇବ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଟାଟା ଗ୍ରୁପରେ ‘ଅଗ୍ନିବୀର’ଙ୍କ ସମ୍ଭାବନାକୁ ଦେଖିପାରୁଛୁ ଏବଂ ସୁଯୋଗକୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ଶିଳ୍ପପତି ହର୍ଷ ଗୋଏଙ୍କା ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି- ‘ଆରପିଜି ଗ୍ରୁପ୍ ମଧ୍ୟ ଅଗ୍ନିବୀର ନିଯୁକ୍ତି କରିବାର ସୁଯୋଗକୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛି । ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଆମ ସହିତ ଯୋଗଦେବେ ଏବଂ ଦେଶର ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଗଠନ କରିବେ ।’ ଅଗ୍ନିପଥ ଯୋଜନା ବିରୋଧରେ ହେଉଥିବା ପ୍ରତିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ବାୟୋକନ୍ ଲିମିଟେଡ୍ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ କିରଣ ମଜୁମଦାର ସ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ହର୍ଷ ଗୋଏଙ୍କାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟକୁ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି- ‘ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଶିଳ୍ପ ଚାକିରୀ ବଜାରରେ ଅଗ୍ନିବୀରମାନେ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବେ ।’ ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲ ଗ୍ରୁପର ଜଏଣ୍ଟ ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶିକା ସଙ୍ଗୀତା ରେଡ୍ଡୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଜିଏମଆର ଗ୍ରୁପ୍ ମଧ୍ୟ ଅଗ୍ନିବୀରମାନଙ୍କୁ ନିୟୁକ୍ତି ଦେବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking