27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, August 7, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶଆଇଏସଆଇ ଭାରତରୁ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଯୋଗାଣର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛି

ଆଇଏସଆଇ ଭାରତରୁ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଯୋଗାଣର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : 20 ବର୍ଷ ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଆମେରିକୀୟ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପରେ ବିଶ୍ୱର ଚିନ୍ତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହି ସମୟରେ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟର ଶୀର୍ଷ ଉତ୍ସଗୁଡିକ ଏପରି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି, ଯାହା ଭାରତ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇପାରେ। ଏକ ଶୀର୍ଷ ଏନଡିଏ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପାକିସ୍ତାନର ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସି ଇଣ୍ଟର ସର୍ଭିସେସ୍ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ (ଆଇଏସ୍ଆଇ) ଭାରତରୁ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଗୁଳିଗୋଳା ଯୋଗାଣ ସମ୍ପର୍କରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି। ଶୀର୍ଷ NDS ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ସମସ୍ତ NDS ଅଧିକାରୀ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସୈନିକ ଏଥିପାଇଁ ISI ଏବଂ ତାଲିବାନର ରାଡାରରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଏହି ବିପଦ କେବଳ ଭାରତ କିମ୍ବା ଭାରତୀୟ ମିଲିଟାରୀ ଏକାଡେମୀ ପାଇଁ ନୁହେଁ। ଏପରିକି ସେମାନେ ଆଇଏମଏରେ ତାଲିମ ପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ସନ୍ଦେହରେ ଦେଖନ୍ତି । କାରଣ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଭାରତ ଗଣତନ୍ତ୍ରକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିଲା। ସେଠାରେ ଆମର କୌଣସି ସ୍ୱାର୍ଥ ନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ NDS ଆଇଏସଆଇ ଏବଂ ତାଲିବାନଙ୍କ ବିପଦ ରହିଛି । ଏହି ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ଆମ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ଆମେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବୁ, ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଭାରତକୁ ଭିସା ଦେବୁ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking