29.1 C
Bhubaneswar
Monday, June 24, 2024
Homeନିର୍ବାଚନ ଖବରଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ରାଜ୍ୟରେ ବାଜି ମାରିବ ଆପ୍‌! 'ସର୍ବାଧିକ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଆସନ'ରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତା କରିବ ଦଳ

ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ରାଜ୍ୟରେ ବାଜି ମାରିବ ଆପ୍‌! ‘ସର୍ବାଧିକ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଆସନ’ରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତା କରିବ ଦଳ

ନାଗାଲାଣ୍ଡ: ନାଗାଲାଣ୍ଡରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (AAP) କହିଛି ଯେ ଏହା ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ରାଜ୍ୟରେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବ। କୋହିମାରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି AAPର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଇନ୍-ଚାର୍ଜ ରାଜେଶ ଶର୍ମା ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ କୌଣସି ପ୍ରି-ପୋଲ୍ ମିଳିତ ମଞ୍ଚରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ ନାହିଁ। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଆସୁ କିହୋଙ୍କୁ AAPର ନାଗାଲାଣ୍ଡ ୟୁନିଟର ସଭାପତି କରାଯାଇଛି।

“ଆମେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଆସନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବୁ… ଏବଂ କୌଣସି ପ୍ରି-ପୋଲ୍ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ହେବ ନାହିଁ। ଦୁର୍ନୀତି ଦୂର ହେବା ସହ ନାଗାଲାଣ୍ଡବାସୀଙ୍କୁ ଭଲ ଶାସନ, ସଚ୍ଚୋଟ ରାଜନୀତି ତଥା ରାଜ୍ୟର ସାମଗ୍ରିକ ବିକାଶ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଦେବାର ସମୟ ଆସିଛି ବୋଲି ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି। ନାଗାଲାଣ୍ଡରେ ଆବଶ୍ୟକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରକୁ ଯିବାକୁ ଇଇଚ ଦାବି କରିଛି । ଶର୍ମା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଆଶା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ନାଗାଲାଣ୍ଡର ରାଜନୈତିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଦଳ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରକୁ ଯିବ।

ଏହି ସମୟରେ, କିହୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ରାଜ୍ୟର ଲୋକମାନେ ଏକ AAP ସରକାର ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ଯେହେତୁ “ଦିଲ୍ଲୀର ନାଗମାନେ ଅଧ୍ୟୟନ ହେଉ କିମ୍ବା କାର‌୍ୟ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି, ସେଠାରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ସରକାରଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଉତ୍ତମ ଶାସନ ଏବଂ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣର ଅର୍ଥ ହେଉଛି।” ୨୦୧୮ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ AAP ଅସଫଳ ଭାବରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲା । ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯିବା ଉଚିତ ଯେ ନାଗାଲାଣ୍ଡରେ ୬୦ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫେବୃଆରୀ ୨୭ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ଫେବୃଆରୀ ୨ ରେ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯିବ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking