OnaKhabar

ହତ୍ୟା ପରେ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରଲିର ବାଖଶିମୋଡା ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ଅପରାଧୀଙ୍କ ସବିଶେଷ କୁଣ୍ଡଳୀ ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି  । ଏହା ଅଧୀନରେ, ଇତିହାସ-ସିଟ୍ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଉଛି । ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବିଷୟରେ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ଅଧୀନରେ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଖୁଲଦାବାଦ ପୋଲିସ ଇତିହାସ ସିଟ୍ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ । କରାଲିରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ଦାବି ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା । ତାଲା ପଡିଥିବା ବେଳେ ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତେଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ଯଦିଓ କରେଲି ପୋଲିସ ଛଅ ଜଣ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଜେଲକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛି, ତଥାପି ଏହି ଘଟଣା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ  ଏକ ଫୋର୍ସ ଲଗାଇଛି। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ନେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି । ଏହା ଅଧୀନରେ ଇତିହାସ-ସିଟ୍ ର କୁଣ୍ଡଳୀ ଯାଞ୍ଚ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଯାହା ଅଧୀନରେ ଖୁଲଦାବାଦ ପୋଲିସ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ସମସ୍ତ ଇତିହାସକାରୀଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ କରିଥିଲା। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ କେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ । CO ଅମିତ କୁମାର ଶ୍ରୀବାସ୍ତବଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଖୁଲଦାବାଦ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ପୁତ୍ର ମହମ୍ମଦ ମୁସ୍ତାକିମ, ଅବଦୁଲ ରହୀମ ବାସିନ୍ଦା ଅଟଲା (HS 135A), ଇଶ୍ରାତ ଅଲି ପୁଅ ଅବ୍ରହାମ ଅନସାରୀ ବାସିନ୍ଦା ଅଟଲା (HS 41A), ମହମ୍ମଦ କାଫିଲ ଅନସାରୀ ଛଦ୍ମନାମ ଗୁଦୁ ପୁଅ ହନିଫ ବାସିନ୍ଦା ସୁଲତାନପୁର ଭାଭା (HS 4B) ଦଶହରା ଇତିହାସ-ଶୀଟରଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ସଂଗ୍ରହ କଲେ । ସିଓ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ କୌଣସି ଅଘଟଣ ଘଟି ନାହିଁ, ଯାହା ଅଧୀନରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉଛି।