OnaKhabar

ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ଯାଏଁ ଆଇପିଏଲ ସ୍ଥଗିତ

12

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତ ସମେତ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ଏବେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛି । ଏହି ଭୂତାଣୁ ଭୟ ହେତୁ କ୍ରୀଡା ଇଭେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛି । କରୋନା ଭୂତାଣୁ ପାଇଁ କ୍ରିକେଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜର ଅବଶିଷ୍ଟ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ୍ ହୋଇଛି । ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ଯାଏଁ ଆଇପିଏଲ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ବିସିସିଆଇ ନିଷ୍ପତି ନେଇଛି । ତେବେ ଖେଳାଳୀ ଓ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସ୍ୱସ୍ଥ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ ରୁ  ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ହେବାର ଥିଲା  ।  ସେପଟେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ସରକାର ଦେଶର ରାଜଧାନୀରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲ ମ୍ୟାଚ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। କରୋନା ଭୂତାଣୁ ବିପଦ ହେତୁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ରାଜଧାନୀ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ଆଇପିଏଲ୍ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ନିଜ ଘର ପାଇଁ ଏକ ଜମି ଖୋଜିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହା ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ ଭିତରେ କୌଣସି କ୍ରୀଡା କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ, ସେମିନାର କିମ୍ବା ସମ୍ମିଳନୀ ଯେଉଁଥିରେ ୨୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି, କରୋନା ଭାଇରସ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ପରବର୍ତ୍ତୀ ଆଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ନାହିଁ।