OnaKhabar

ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମରେ ପଡିବ କରୋନା ପ୍ରଭାବ !

18

ମୁମ୍ବାଇ:  କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଏହାର ବିପଦ ସହିତ ସାରା ଦେଶରେ ବ୍ୟାପିଛି। ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ଅନୁଯାୟୀ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତରେ ୭୩ ଜଣ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କର କରୋନା ଜୀବାଣୁର ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। କରୋନାକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୬ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏହା ସହ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଦୁଇଟି ବଡ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଚଳିତ ମାସରେ ରିଲିଜ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆସନ୍ତାକାଲି ଇରଫାନ ଖାନଙ୍କ ‘ଇଂରାଜୀ ମଧ୍ୟମ’ ରିଲିଜ ହେବ ଏବଂ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ସୂର୍ଯ୍ୟଭାନ୍ସି’ ୨୪ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ। ଉଭୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବକ୍ସ ଅଫିସ୍ ସଂଗ୍ରହରେ ଏକ ବଡ଼ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ । ଯଦିଓ ରୋହିତ ଶେଟ୍ଟୀ ଫିଲ୍ମ ‘ସୂର୍ଯ୍ୟଭାନ୍ସି’ର ରିଲିଜ୍ ତାରିଖ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇନାହିଁ।

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସମାଲୋଚକ ତଥା ବାଣିଜ୍ୟ ବିଶ୍ଳେଷକ ତରଣ ଆଦର୍ଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫିଲ୍ମର ନିର୍ମାତା ତଥା ବିତରକମାନେ ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ଦିଲ୍ଲୀର ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିବାରୁ ଆଶ୍ଚର‌୍ୟ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଏହା ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ । ମନୋରଞ୍ଜନ ଶିଳ୍ପରେ ବହୁ କ୍ଷତି ହେବ । ଦିଲ୍ଲୀ ହେଉଛି ଏକ ଗଡ଼ ଯେଉଁଠାରେ ଫିଲ୍ମର ବ୍ୟବସାୟ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଯଦି ଆମେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସଂଗ୍ରହ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ, ତେବେ ସେମାନେ ଏହାକୁ କୋଟି କୋଟିରେ କରୁଛନ୍ତି ।  ଦିଲ୍ଲୀର ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ ବନ୍ଦ ହେଲେ କେବଳ କୋଟି ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ହେବ।