24.1 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 24, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶ୨୦ ମହଲା ବିଲିଡିଂରେ ଭୟଙ୍କର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୨ମୃତ, ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଆହତ

୨୦ ମହଲା ବିଲିଡିଂରେ ଭୟଙ୍କର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୨ମୃତ, ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଆହତ

ମୁମ୍ବାଇ: ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ୨୦ ମହଲା ବିଲିଡିଂରେ ଭୟଙ୍କର ନିଆଁ ଲାଗିଛି। ନିଆଁ ବିଲିଡିଂର ୧୮ ମହଲା ଲାଗିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ମୁମ୍ବାଇର ତାଡଦେବ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି। କମଲା ବିଲିଡିଂର ୧୮ ମହଲାରେ ଲାଗିଥିବା ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨ ଜଣ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ବେଳେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଘଟଣାରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହୁଏତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ। ନିଆଁ ଲାଗିବା ଖବର ଶୁଣି ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଦମକଳ ବାହିନୀ ଟିମ୍‌ ପହଞ୍ଚି ସେଠାରେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଏହି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ୧୨ଟି ଦମକଳ ବାହିନୀ ଗାଡି ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛି।

ଏହାଛଡା ବିଲିଡିଂରେ ଫସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ବାହାର କରିଦିଆଯାଇଛି। ବିଏମସି ମୁତାବକ, ଯେଉଁମାନେ ଘଟଣାରେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ହସପିଟାଲରେ ତୁରନ୍ତ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ହସପିଟାଲରେ ସେମାନଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ମଧ୍ୟ ଚାଲିଛି। ଏହି ଘଟଣାର ବର୍ଣ୍ଣନା କରି ମୁମ୍ବାଇର ମେୟର କିଶୋରୀ ପେଡନେକର କହିଛନ୍ତି, “ସକାଳେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରେ ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ପ୍ରଥମେ କୋଠା ଭିତରୁ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିବା ଦେଖିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ପୋଲିସକୁ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ କାର୍ଯ୍ୟ ନିଆଁ ଲିଭାଇବା ଏଠାରେ ଚାଲିଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ୧୫ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ଆଘାତ ଧୂଆଁ ଯୋଗୁଁ ହୋଇଥାଏ । ମେୟର କହିଛନ୍ତି, “୬ ଜଣ ବୃଦ୍ଧ, ଯେଉଁମାନେ ଅମ୍ଳଜାନ ସହାୟତା ପ୍ରଣାଳୀ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରାଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ଧୂଆଁ ବହୁତ ଅଧିକ।”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,005FansLike
2,475FollowersFollow
12,700SubscribersSubscribe

Most Popular

HOT NEWS

Breaking