You are here
Home > ବଡ଼ଖବର > ମାଡି ଆସିବ ଜୁଆର,ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

ମାଡି ଆସିବ ଜୁଆର,ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସମୁଦ୍ରରେ ଜୁଆର ମାଡି ଆସିବ । ୨ରୁ ୩ ମିଟର ଉଚ୍ଚାର ଏହି ଜୁଆର ୧୭ରୁ ୨୨ ସେକେଣ୍ଡ ଯାଏ ରହିବ । ୨୨ରୁ ୨୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଙ୍ଗୋପ ସାଗରରେ ଏପରି ଶକ୍ତିଶାଳି ଜୁଆର ଉଠିଭ । ଏଥିପାଇଁ ସମୁଦ୍ର କୂଳିଆ ଲୋକଙ୍କୁ ସତର୍କ କରାଇ ଦେବାକୁ ଉପକୂଳ ଜିଲ୍ଲା ମାନଙ୍କୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ଆଇଏମଡି ଇଣ୍ଡିଆନ୍‍ ମେଟ୍ରୋଲୋଜିକାଲ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ବା ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଗ୍ୟାଂନ ବିଭାଗ ଏଂବ ିଇଣ୍ଡିଆନ ନ୍ୟାସନ୍ୟାଲ ସେଣ୍ଟର ଫର ଓସନ ଇନଫରମେସନ ସର୍ଭିସ (ଆଇଏନସିଓଆଇଏସ) ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ ସମୁଦ୍ର ସୂଚନା କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ସୂଚନା ଆଧାରରରେ ଏମିତି ସୂଚନା ଜାରି କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ଆସନ୍ତା ରବିବାରଠାରୁ ସମୁଦ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ ଜୁଆର ଉଠିବ ବୋଲି ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏହି ଜୁଆର ଉଠିବା ସମୟରେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସମୁଦ୍ରରେ ଉଠିବାକୁ ଥିବା ଜୁଆର ଆସନ୍ତା ୨୨ରୁ ୨୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅର୍ଥାତ୍‌ ରବିବାର, ସୋମବାର ଓ ମଙ୍ଗଳବାର ତିନିଦିନ ଧରି ୨ରୁ ୩ ମିଟର ଉଚ୍ଚ ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲା ବିଶେଷ ଭାବେ ପୁରୀ, ବାଲେଶ୍ୱର, ଭଦ୍ରକ, ଜଗତସିଂହପୁର ଓ ଗଞ୍ଜାମ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ସମୁଦ୍ରକୂଳରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ତଥା ସମୁଦ୍ରରେ ନଗାଧୋଇବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏଥିସହ ସମୁଦ୍ର ଫୁଲୁ ଥିବାରୁ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ସାବଧାନତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ସଂପୃକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରଶାସନ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରିକରାଯାଇଛି।

ONA

Leave a Reply

Top