You are here
Home > ଲାଟେଷ୍ଟ > ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଜୁନାଗଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ନିଆଁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଜୁନାଗଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ନିଆଁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ପଲାସା ନିକଟରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଜୁନାଗଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ହୋଇଛି । ଟ୍ରେନର ଏସ-୯ ବଗିର ଶୌଚାଳୟରେ ନିଆ ଲାଗିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ କେହି ଆହତ ହୋଇ ନଥିବା ବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । କେହି ଦୁବୃର୍ତ୍ତ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଚାଲିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଜିଆରପି ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କିଛି ଦୁବୃର୍ତ୍ତ ବଗିର ଶୌଚାଳୟରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଯାତ୍ରୀମାନେ ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ସେମାନେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ପଲାସା ନିକଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ନେଇ ଟ୍ରେନରେ ଥିବା ଟିଟି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ପରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁକୁ ଆୟତ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏକ ବଡ ଧରଣର ବିପଦରୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଅଳ୍ପକେ ରକ୍ଷା ପାଇ ଯାଇଛନ୍ତି । ଦୁଇଜଣ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ସ୍ୱାରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ କରିଥିବା ଜିଆରପି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରାଥମିକ ଅନୁଧ୍ୟାନ ପରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ସେହି କୋଚରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଅରବିନ୍ଦ ସେନ୍ ଓ ଏମଏନ୍ ନାଉଡୁ ପୋଲିସର ସନ୍ଦେହ ଘେରକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ପରେ ଏହି ଦୁଇ ଜଣ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଠିକଣା ଜିଆରପିକୁ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ଆନ୍ଧ୍ର ପୋଲିସର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ONA

Leave a Reply

Top